Що ж таке контент-план і як його складати?
Контент план — це робочий документ або графік публікацій, який розробляється на певний час (наприклад місяць), в якому зазначено все щодо посту: фото або відео публікації, текст, час публікації, вказана рубрика посту. Найчастіше контент план створюють у таблицях Google Sheets.
На даний момент це найзручніший варіант для будь-якого сммщика або власника бізнесу. Немає єдиного правила як вести свій контент план — кожен робить це по-своєму, щоб максимально зручно було саме вам.
Навіщо потрібен контент план?
Перше — щоб структурувати свою роботу з соціальними мережами, друге — щоб підготуватися і не думати щодня, що ж виставити сьогодні в соцмережі?
Основна перевага контент плану - це те, що ви заощаджуєте по суті свій час і дотримуєтеся своєї чіткої стратегії. Ви можете заготовити контент, внести його в одну з програм планерів і забути про те, наприклад, на місяць.
Планери самі постять потрібний вам пост у потрібний для вас час. В ідеалі для кожної соцмережі має бути свій контент-план.
При створенні контенту плану ви створюєте свій унікальний рубрикатор постів. Тобто прописуєте, які рубрики будуть цікаві вашій аудиторії. Не можна постійно розміщувати пости із закликом “купи, купи”. Так ви швидко набридли своїм передплатникам, та й споживче ставлення нікому не цікаве. Люди люблять, щоб ними дбали, цікавилися ними, дружили.
Типи контенту
За візуальним оформленням контент може мати такі види:
  • фотографії
  • відео
  • картинки-інфографіки
  • слайд-шоу
  • прямий ефір (виділю також в окрему категорію, тому що він не схожий на просто відео, яке ви викладаєте у своїх постах)
Як скласти контент план?
Для того щоб скласти контент план — потрібно спочатку розуміти хто ваша цільова аудиторія і для чого ви робите пости. Зазвичай, бізнес переслідує інтерес отримання лідів через соцмережі за допомогою контенту. Цілями також може бути підтримка свого іміджу, завоювання лояльності, постінг важливої ​​інформації про компанію.
Контент-план має певні цілі.
Адже коли немає чого прагнути — не зрозумілий і результат роботи. З цього виходить, що перше питання, яке ви повинні собі поставити — яких цілей хочу досягти за допомогою ведення соціальних мереж?
Намагайтеся ставити собі реалістичну мету.
Наприклад:
Я хочу цього місяця отримати 200 нових цільових передплатників
Я хочу отримати цього місяця 30 записів з інстаграм (не плутати з таргетованою рекламою, це вважається окремо)
Я хочу, щоб аудиторія була залучена до соцмережі на 20% більше ніж у попередньому місяці і залишала в середньому 3 коментарі під постом

Исходя из целей мы можем понемногу формировать идеи своего контент плана.
Первая цель: Мы хотим больше подписчиков?
Как мы можем этого достичь? Вывод: надо постить полезный и развлекательный контент, чтобы на меня хотели подписаться, надо запустить конкурс, условием которого будет подписка и отметить свою подругу, которой может быть интересна процедура/услуга. Надо добавлять хештеги, по которым меня смогут найти новые пользователи.
Вторая цель — получение лидов. Надо разместить продающие посты (примеры дам чуть позже) с призывом к действию “Узнать подробней про услугу” или “Записаться на процедуру”.
Третья цель “увеличить вовлечение” - надо делать развлекательный контент, больше интерактива, посты, которыми хотят поделиться, просить проголосовать за что-то, поделиться мнением в комментариях.
Контент повинен бути цікавим та залучаючим для вашої цільової аудиторії.

Він має виділятися та запам'ятовуватися серед інших постів у стрічці. З попередніх лекцій ви вже зрозуміли, наскільки важливо знати свою цільову аудиторію, щоб будувати навколо їхніх інтересів свою стратегію. Проаналізуйте своїх конкурентів - які їхні посади набирають найбільше

Контент повинен відповідати загальному бренду стратегії та філософії
У вас має бути своя характерна тональність (tone of voice), ваш стиль, щоб сторінка була максимально впізнаваною. Свої кольори, слогани — це стосується поняття брендингу.
Де черпати ідеї для контенту?
Перший простий спосіб – за запитами ваших клієнтів. Вам необхідно фігурально влізти у шкіру ваших клієнтів та подумати, що їм буде цікаво.
Наприклад, ви пропонуєте послугу SMAS ліфтингу. Подумайте, які питання собі задають ваші потенційні клієнти? Швидше за все це такі питання: що таке смас ліфтинг, кому він показаний і з якого віку, як проходить процедура, який ефект дає смас ліфтинг, скільки сеансів смас ліфтинг необхідно?
Або візьмемо більший приклад: ваша цільова аудиторія це жінки 35+ які хочуть провести процедуру омолодження. Дайте відповідь на такі запитання: “які процедури омолодження найкраще підходять жінкам після 35 років?” "Ботокс або мікроструми? З чого почати антиейдж догляд?" "Ліфтинг без уколів - які апаратні процедури дають стійкий ефект ліфтингу?" Таких тем може бути дуже багато.
Другий спосіб - зворотний зв'язок від клієнтів - робимо опитування. Робіть опитування наживо, а також проводьте їх наприклад у сторіс - запитуйте який контент подобається вашим передплатникам.
Третій спосіб – надихаємося з інфопростору – дивимося блогерів, змі, тематичні сторінки.
Що ж до візуалу?
Як відомо, найкраще працює живий контент, зроблений вашими руками, а не бездушні картинки з Інтернету. Люди відразу ж помічають такий контент і розцінюють це, як нецікаву інформацію, якою рясніє вся мережа. Також вони не пов'язують ваш бренд зі сторінкою, взагалі користі від такого контенту мало. Що робити і де брати візуал?

Генеруйте візуальний контент щодня!

Прийшли на роботу – покладіть телефон поряд із собою. Фотографуйте все, що ви можете, знімайте відео. Наприклад, прийшла клієнтка з підвішеною мовою – попросіть її залишити відео відгук (такі люди часто дуже люблять увагу до себе і навряд чи відмовляться). Робіть фото під час процедури, робіть фото себе поруч із обладнанням, сфотографуйтеся біля входу до салону. Вам подарувала клієнтка квіти? Виставте таке фото! Робіть відео та розповідайте про процедури або інші свої послуги. Зніміть, як пройти у ваш салон!
Як часто постити?
Визначаємо скільки постів робитимемо.

Найчастіше питання наших клієнтів – як часто треба викладати пости? Це спірне питання та залежить від кількості ваших передплатників. Головне - постійно мелькати, при цьому не набридати користувачам. Зазвичай, говорячи про інстаграм, б'юті бізнеси середньої величини роблять 15-30 постів на місяць.

Тільки не плутайте з рекламою — рекламні пости для залучення лідів та органічні пости, які ви викладаєте, — це два різні напрямки.
Наступний крок

Ділимо пости на рубрики.
Наприклад, ви визначили, що хочете зробити 20 постів на місяць.
Придумайте рубрики своїх постів.

Готуємо для них докладніші рубрики, наприклад:
Продають: Пост про послугу, Результати процедур
Корисні: Інформаційний пост, Пост Рада
Розважальні: Розіграш, Жарт або Цитата
Підвищують лояльність до бренду: Наша команда, Відгуки клієнтів

Найкраще якщо продавець постів буде близько 20%, не більше, інакше за вами нецікаво стежитиме. Інші рубрики розбивайте за своїми можливостями та за відгуками передплатників: якщо вони більше лайкають фото до і після – значить таких постів має бути більше, якщо під відео про процедуру записуються на сеанс – звичайно ж, потрібно робити більше таких постів.

Розділіть всі ваші рубрики у відсотках, де 100 % це все всі пости, з них продають 20% (пост про вашу послугу до речі це і є пост, що продає), корисних 25%, розважальних 15%, про команду 10%, результати процедур 20%, відгуки клієнтів 10%.
І якщо ми вирішили робити 20 постів на місяць, значить у нас буде:
20% з 20 постів це 4, тобто 4 продають посту, 5 корисних, 3 розважальних, 4 результати процедур, 2 пости про команду та 4 відгуки клієнтів.

Далі вибираємо теми постів. Якщо у вас стоїть у плані рубрика "Корисний піст", то темами може бути: "Які процедури прибирають гусячі лапки?", "Як підтягнути шкіру на животі після пологів?", "Як часто потрібно робити чищення обличчя?".

Якщо у вас у рубриці "Розважальний пост", то темами може бути: "Жарт про косметологію", "Опитування - скільки разів на рік ви робите чищення обличчя?", "Розіграш процедури".

Продають пости, теми: "Нова процедура в салоні: СМАС ліфтинг", "Позбавляємося зайвих сантиментів за допомогою кріоліполізу!"

Список тем є, тепер пишемо тексти під них. Пишіть лаконічно і зрозумілою клієнтам мовою. Не забувайте наприкінці писати заклик до дії: підпишись, прокоментуй, запишись і таке інше. У постах це особливо важливо. Також додайте свої контакти до посту.

Наступним етапом, коли тексти є – підбираємо візуальну частину контенту: це буде відео, фото чи цитата, оформлена в картинку.

Після того як документ готовий, можна сміливо планувати його в планер-сервіси. Наприклад, сервіс smmplanner.com
Ви зможете легко спланувати пости на тиждень або місяць вперед, і забути про них, сервіс буде сам з постити в стрічку.

Або якщо поки що з планером складно розібратися, зберігайте посилання на документ десь у телефоні, щоб мати можливість туди зазирнути, скопіювати потрібний текст та хештеги та зробити пост день у день.
Історії
З постами розібралися, а що робити зі сторіс?
Спланувати сторіс заздалегідь буде, звичайно, складніше, але можна. І їх можна планувати через планери. Приступайте до контент плану для сторіс після того, як навчитеся працювати з контент планом постів. А тим часом ви можете викладати стихійні сторіси прямо зараз. Сторіс – це дуже сильний інструмент просування. Якщо пости в інстаграм – це насправді ваша вітрина магазину, то сторіс – це історія вашого життя.
В історіях ви можете дотримуватися вже спланованого рубрикатора публікацій, але в дещо іншому форматі.

Наприклад, якщо у вас за планом корисний контент про процедури омолодження 35+, просто розкажіть про них в історії перед камерою телефону. Ви будете здивовані, наскільки добре люди реагують на живі історії. Плюс до цього – прокачування вас особисто як експерта.
Сторис чудово підходять щоб підкріплювати пости. Наприклад, ви розмістили пост про уз чистку, а в історіях додали відео процедури, результати до / після, опитування як часто ви робите уз чистку. Якщо люди бачать цікавий контент із усіх каналів, його легше запам'ятати та відреагувати.

У сторіс набагато більше інструментів для зворотного зв'язку та залучення: опитувальники, голосування, відкриті питання вам, тести.
Діліться в історіях бекстейджем, тим, що відбувається прямо зараз, ділитеся тим, наскільки цікавим і живим є ваше життя, і люди обов'язково захочуть стати його частинкою.
Обов'язково використовуйте сторіс щоб підвищити охоплення та залученість до вашого профілю!
Як аналізувати результати
Ви не зможете фіксувати результати своїх контент-стратегій без відстеження даних. У цьому може допомогти статистика Facebook та Instagram. Або такі сервіси статистики як livedune.ru, наприклад.
Ваше просування успішно, якщо у вас зростають такі показники:
  • Охоплення публікацій.
  • Залучення.
  • Передплатники.
  • Репости.
  • Згадки та ваші хештеги.
Щоб знайти ці показники, натисніть кнопку СТАТИСТИКА під постом:
Ми підготували для вас шаблон контент-плану, скопіюйте цей документ для себе