Безкоштовні канали: каталоги та дошки оголошень
Найпростіший безкоштовний канал залучення клієнтів – сайти-каталоги та сайти з розміщенням безкоштовних оголошень про ваші послуги.
Рекомендації як складати опис салону в каталозі
  1. Обов'язково додайте своє фото у професійному образі – у робочому костюмі/халаті, зі стриманим макіяжем.
  2. Додайте фото салону/кабінету, створіть на фото атмосферу затишку та чистоти. Використовуйте для фото свічки, красиві декоративні елементи.
  3. Додайте фото до та після процедур (з дозволу ваших клієнтів), щоб потенційні клієнти змогли візуально оцінити результат.
  4. Обов'язково пишіть актуальну інформацію про ціни та графік роботи.
  5. При описі процедури орієнтуйтеся на кінцеву мету, заради якої клієнти записуються до вас.
Наприклад, при описі процедури пресотерапії:
Поганий приклад: Процедура пресотерапії змусить вас розслабитися і позитивно вплине на організм.
Хороший приклад: Пресотерапія – до мінус 2 см після однієї процедури просто лежачи! Найприємніша розслаблююча процедура лімфодренажу, яка зменшує прояви целюліту, виводить токсини та зайву рідину з організму. При записі на курс від 5 процедур – знижка 10%.

6. Розкажіть про вашу освіту та досвід роботи, про курси підвищення кваліфікації та інші спеціальні навички.
Приклад добре оформленого профілю на сайті barb.ua
Чек-лист чому профіль оформлено добре:
  1. Є фото майстра.
  2. Є актуальні ціни.
  3. Є фото процедури, апарату, до та після.
  4. Перша пропозиція опис – корисна інформація для клієнта. Відповідає питанням “що мені дасть процедури”, відповідь “випаде до 30% волосся після першого сеансу”.
  5. Відразу є посилання на соцмережі та месенджери майстра.
Плюси та мінуси реклами у каталогу для косметолога.

Плюси:
Безкоштовне розміщення.
Залучення цільових клієнтів, які шукають конкретної процедури.
Можна пасивно отримувати записи через тривалий час після розміщення, оскільки оголошення зберігається на сайті.

Мінуси:
Важко встежити за всіма обліковими записами одночасно (перевіряти пошту або вхідні. Заведіть собі документ з переліком сайтів та паролів/логінів до облікових записів на цих сайтах. Реєструйте всі облікові записи на ту саму пошту, щоб повідомлення приходили вам в одне місце).
Деякі сервіси беруть відсоток від замовлення або платне розміщення оголошення, тому щоб бути в топі оголошень, потрібно буде оплатити рекламу.
Безкоштовні канали: сторінки у соціальних мережах
Обов'язковий набір соціальних мереж для кабінету краси:
  • Instagram
  • Facebook
  • Google My Business

Instagram - візуальна соцмережа, про яку не чув лише лінивий. Мати свій бізнес профіль у Instagram салоні краси – обов'язково! Тут ви зможете наочно показувати потенційним клієнтам яка краса на них чекає, говорити про необхідність процедур, представляючи їх у найвигіднішому світлі.

Чек-лист з оформлення профілю в Instagram:
  1. Заповніть шапку профілю: вкажіть основну послугу (наприклад, косметологія, епіляція).
  2. Вкажіть ваш телефон, адресу та час роботи.
  3. Виділіть у вибране (highlights) основну інформацію про ваші послуги, наприклад: ціни, відгуки, до/після, часті питання, свідчення/протипоказання, карту як пройти.
  4. Розміщуйте пости та історії регулярно. Діліться результатами своєї роботи.
  5. Спілкуйтеся зі своєю аудиторією через вбудовані функції історія: питання-відповідь, тести, опитування.

Приклади оформлення шапки профілю:
Приклади оформлення обраного (highlights):
Приклади оформлення обраного (highlights):
Приклади спілкування з аудиторією через вбудовані функції історія: питання-відповідь, тести, опитування:
Facebook – впевнено залишається лідером за кількістю активних користувачів як у світі, так і в Україні. До речі, контент (тобто пости), які ви готуєте для Instagram можна легко автоматично публікувати і у Facebook, заощаджуючи час, але перебуваючи у двох соціальних мережах одночасно.

Алгоритм оформлення бізнес-сторінки дуже схожий на Instagram, тому ви можете продублювати вже готову інформацію.

Чек-лист з оформлення профілю у Facebook:
  1. Заповніть інформацію про сторінку: коротко розкажіть про себе та ваші послуги.
  2. Вкажіть ваш телефон, адресу та час роботи та посилання на сайт або інші соцмережі, наприклад, Instagram.
  3. Розміщуйте пости та історії регулярно. Діліться результатами своєї роботи. Ви можете зв'язати сторінки Facebook та Instagram та автоматично ділитися постами з Instagram на вашій сторінці у Facebook.

Приклад оформлення інформації про станицю у Facebook
Google My Business — профіль компанії відображатиметься в результатах пошуку Google на картах Google. Наприклад, шукаємо лазерну епіляцію біля метро Позняки у Києві. Вводимо запит і в пошуку та бачимо карту та перелік салонів. Це дуже зручно! Можна прокласти маршрут, почитати відгуки, перейти на сайт, переглянути фото та ціни та, звичайно, записатися. Профіль рекламує сам себе без постійних вкладень, потрібно лише витратити час на його наповнення, а взяти інформацію ми можемо вже з готового опису салону для сайтів-каталогів.
Приклад оформлення сторінки в Google My Business:
Сторінки у соціальних мережах дають бізнес суцільні плюси! З їхньою допомогою бізнес вибудовує з клієнтами довірчі стосунки у довгостроковій перспективі.

Мінуси – ресурси на підготовку та розміщення контенту в соціальні мережі. Деякі косметологи з легкістю та задоволенням самостійно ведуть свої соціальні мережі, а інші наймають смм-фахівців, обидві практики – абсолютно нормальні, головне вибрати який варіант більше підходить вам.
Платні канали: сайт компанії
Сайт компанії – візитна картка вашого бренду. Створення сайту потребує фінансових вливань. Сюди відноситься розробка сайту плюс придбання доменного імені (імені сайту) плюс оплата хостингу.
Плюси сайту:
Інформація про ваш бренд доступна у пошукових системах.
На сайті можна детально та структуровано описати ваші послуги, переваги, сильні сторони.
На сайт можна залучати більше реклами, ніж тільки на сторінки в соцмережах.

Мінуси сайту:
Створення та просування сайту потребує фінансових та тимчасових ресурсів та спеціальних знань.
Сайт – відмінне рішення для салону або мережі салонів краси, але для локального мікробізнесу мати сайт не обов'язково.
Платні канали: піар
Інфлюєнс маркетинг (influence marketing) чи просування через лідерів думок — одне із найпопулярніших інструментів просування як великих, і маленьких брендів.

Все просто – бізнес купує рекламу у блогерів (найчастіше у блогерів Instagram). Блогер органічно розповідає своїм передплатникам про переваги товару чи послуги, начебто сам її вибрав, вибудовуючи довіру до бренду замовника. Така реклама - щира, адже блогер має можливість самому протестувати продукт чи послугу, а деякі і зовсім принципові, і говорять про товар замовника виключно чесно.

Як блогери сприяють просуванню бізнесу косметолога? Все просто! Домовитеся з локальними блогерами, наприклад, тими, хто живе у вашому місті, про рекламу вашого кабінету.
Найкраще – запросити блогера на процедуру та провести йому повноцінний догляд. Частково процес процедури буде знятий на камеру телефону, і лідер думки зможе розповісти своїй аудиторії про ваш салон на практиці.
Часто така реклама навіть практикується бартером - ви проводите безкоштовну процедуру, а блогер за цю процедуру розповідає про вас своїм передплатникам.
Плюси роботи з блогерами:
Можна отримати рекламу умовно безкоштовно, за бартером.
Реклама буде органічною та живою.
Лідер думок транслюватиме про вас інформацію, якій люди довіряють. Це реклама на кшталт "сарафанного радіо", тільки набагато ширше, залежить від аудиторії блогера.

Мінуси роботи з блогерами:
Важко оцінити, чи підходить вам цільова аудиторія блогера.
Є ймовірність, що блогер розповість про вас та погане.
Результат буде не від кожної співпраці з блогерами. Тому, якщо реклама пройшла, а результату немає, не засмучуйтеся. Спробуйте співпрацювати з іншими лідерами думок.
Платні канали: Реклама у соціальних мережах Facebook, Instagram
Ми вже торкнулися теми соціальних мереж у безкоштовних каналах просування. Але якщо ми хочемо, щоб наші публікації побачили якнайбільше потенційних клієнтів - без платної реклами не обійтися.

Рекламу в соціальних мережах також часто називають рекламою, що таргетує (від англійського слова target - мета). Мається на увазі, що за допомогою алгоритмів фейсбук ми можемо максимально точно показувати рекламу тому, кому це буде цікаво, тобто попадати в ціль.

Характеристика користувачів соцмереж визначається алгоритмами фейсбук, як влаштовані алгоритми - комерційний секрет компанії. Але за допомогою тих самих алгоритмів ми легко зможемо відокремити користувачів потрібних нам інтересів (наприклад, косметологія), потрібного віку, місця проживання і так далі. Аж до радіусу 5 кілометрів від вашого салону краси.
Якщо вашому бізнесу не вистачає записів до нормального завантаження роботи, то таргетована реклама стане одним із найшвидших і найпростіших способів залучити нових клієнтів.
Плюси реклами у соціальних мережах:
Легко охопити потрібну аудиторію
Можна пробувати різні рекламні оголошення, щоб зацікавити максимальну кількість людей
Після кількох запусків реклами витрати стають відносно передбачуваними

Мінуси реклами у соціальних мережах:
Вартість та результати реклами змінюються та залежать як від якості реклами та налаштувань, так і від конкуренції, факторів зовнішнього середовища, на які компанія впливати не може
Щоб запускати рекламу потрібно освоїти спеціальні знання або найняти спеціаліста
Реклама не одно клієнт, тому перед тим, як запускати рекламу переконайтеся, що людям оперативно відповідатимуть на запити, ввічливо та професійно консультувати
Платні канали: Реклама у Google
Google Ads – це величезна платформа для реклами з неймовірно широкими можливостями.
  • Які види реклами є в Google Ads:
  • Реклама у пошуковій мережі.
  • Реклама у контекстно-медійній мережі.
  • Відеокампанії.
  • Торгові кампанії.
  • Реклама для мобільних додатків.
Але далеко не всі інструменти Google Ads будуть актуальними для розкручування локального салону краси. Розглянемо, які види реклами найбільш актуальні для салону.
Насамперед - це пошукова реклама. Це рекламні оголошення, які ви бачите у результатах пошуку, поруч із ними є позначка – реклама.
Така реклама налаштовується за ключовими словами, тобто коли потенційний клієнт вже "дозрів" звернутися до салону і він шукає куди саме йому піти.
Для запуску такої реклами обов'язково потрібний сайт, куди людина перейде після натискання.

Плюси реклами в Google Ads:
Широкий перелік інструментів для розвитку середніх та великих брендів

Мінуси реклами в Google Ads:
Вимагає спеціальних знань або обов'язкового найму спеціаліста
Для локального мікробізнесу забере значний фінансовий та тимчасовий ресурс

У нашому курсі ми не будемо детально розглядати Google Ads, оскільки робота з ним має на увазі спеціальні знання в рамках окремих курсів. Також реклама в Google Ads має на увазі й інші інвестиції бізнесу у власний сайт, які є далеко не у кожного косметологічного бізнесу.